Sūtīt apsveikuma e-kartiņu (e-cards) draugam vai paziņai

Mūsdienās ir moderni sūtīt draugam, paziņam, kolēģim vai radiniekam elektroniskās apsveikumu kartiņas internetā, saīsināti e-kartiņas. Jebkuš var viegli izvēlēties apsveikuma kartiņu pēc attiecīgās tēmas, pievienot apsveikuma pantiņu, dzejolī vai novēlējumu. Apsveikumu kartiņu pēc tam var nosūtīt uz elektronisko pastu, nošārot sociālajos mēdijos vai vienkārši nosūtīt linku sms,messengerā vai whatsapā.

Kā nosūtīt apsveikuma kartiņu

  1. Izvēlies sākumā apsveikuma pantiņu no apsveicam.lv pantiņu kolekcijas
  2. Pie izvēlētā pantiņa nospied linku sūtīt e-kartiņu vai vienkārši nokopē tekstu
  3. Izvēlies apsveikuma kartiņas tēmu augšējā navigācijā
  4. Izvēlies sev piemērotāko kartiņu ko sūtīt, nospiežōt uz attiecīgās bildes
  5. Sūtīšanas formā iekopē saglabāto apsveikuma tekstu, ja višs jau nerādās tur.
  6. Aizpildi apsveicēja un saņēmēja laukus un nospied Izveidot e-kartiņu
  7. Pēc e-kartiņas veiksmīgas izveidošanas, var izplatīt redzamo linku pēc vēlmes, sūtīt e-pastā, nošārot draugiem.lv vai facebookā.

Populārākās apsveikuma e-kartiņas šonedēļ

Apsveikuma kartiņas vēsture

Pirmā nosūtītā apsveikuma kartiņas pasaulē

Apsveikumu kartiņu tradīcijas pirmsākumi meklējami pirms apmēram 1000 gadiem Ķīnā, kur pēc tā laika etiķetes viesiem, kas kaut kāda iemesla dēļ nevarēja ierasties uz svinībām, bija jānosūta speciāli šim nolūkam paredzēta kartiņa sarkanā krāsā ar laba vēlējumiem saimniekam. Pēc ciemošanās līdzīgas kartiņas saimnieks nosūtīja saviem viesiem, norādot kā savu, tā viesa vārdu, un pievienojot veselības, ilga mūža, laimes un labklājības vēlējumus. Vēlāk šādus vēlējumus kā pavadvārdus sāka pievienot arī dāvanām.
Eiropā pirmās ziņas par kaut ko apsveikuma kartiņām līdzīgu atrodamas sākot ar 15.gadsimtu, kad vācieši cits citam Jaungadā mēdza dāvināt tā sauktās dievvārdu bildes - gravīras ar kristīgu saturu. Visbiežāk uz šīm gravīrām bija attēlots bērns Jēzus un uzraksts „Labu un svētīgu gadu!” Līdztekus Adventa laikā Vācijā un tuvējās zemēs izmantoja arī tā sauktās Svētā Nikolaja ‘kartiņas’. Līdzīgas gravīras dāvināja arī uz Lieldienām, ar tām izdaiļoja mājas. Šādu savdabīgu apsveikuma kartīšu cena bija ļoti augsta. Ar laiku uz gravīrām sāka attēlot visdažādākās tematikas zīmējumus un tās izmantoja kā ielūgumus uz svinībām.


Pirmā Ziemassvētku apsveikuma kartiņa

Ziemassvētku apsveikumu kartiņas mūsdienu izpratnē parādījās 19. gadsimta sākumā Lielbritānijā. Tolaik tās vēl nebija drukātas atklātnītes, bet tika rakstītas un zīmētas ar roku. Ar to nodarbojās galvenokārt skolnieki, kas šādus apsveikumus gatavoja saviem vecākiem un citiem tuviniekiem. Kartiņas tika veidotas uz rakstāmpapīra, kura malas rotāja iespiesti grafiski ornamenti. Pēc 1820. gada, kad rakstāmpapīra grafiskais dekors ieguva krāsas, arī apsveikumu kartiņas kļuva krāšņākas. Šajā laikā parādījās arī speciāli dekorētas svētku aploksnes ar tām pieskaņotu rakstāmpapīru. Par Ziemassvētku atklātnīšu tēvu uzskata Britu karaliskās akadēmijas locekli Džonu Kalkotu Horsliju (1817 - 1903). Pirmo Ziemassvētku kartiņu viņš uzzīmēja 1843. gadā pēc sava drauga, Dienvidkensingtonas muzeja izveidotāja un pirmā direktora Henrija Kola pasūtījuma. Ziemassvētku laikā Kolam bija paradums sūtīt sveicienus un laba vēlējumus ģimenei, draugiem, paziņām un darījumu partneriem, taču nereti viņam pietrūka laika, lai ar roku uzrakstītu tik daudz sveicienu. Tāpēc Kols pasūtīja Horslijam svētku kartiņu ar standarta apsveikuma tekstu, ko tad varētu pavairot un nosūtīt visiem, kas atradās viņa apsveicamo personu sarakstā.

Statistika

Cik apsveikuma kartiņas cilvēki sūta? Aptuveni 5,5 milioni kartiņas tika nosūtītas 2017 gadā

Avots: www.laikmetazimes.lv/2013/12/23/ziemassvetku-tradicijas-apsveikuma-kartinas/